Hakkımızda

Firmamız, Mehmet Kutay ve Memduh Kutay tarafından 1993 yılında kurulmuştur. 1999 yılında Memduh Kutay ortaklıktan ayrılarak kendi şirketini kurmuştur.

Kurulduğu yıldan buyana hizmet üretimine kesintisiz olarak devam etmiş ve devam etmektedir.

Kurulduğu yıldan bu zamana 5.000’nin üzerinde çeşitli büyüklüklerde kumanda ve güç panosu üretmiştir. Üretimi yapılan pano ve sistemlerin büyük çoğunluğu, otuzu aşkın ülkeye ihraç edilmiştir.

Şirketimiz, endüstriyel Tavukçuluk sektörü konusunda ihtisaslaşmıştır. Sektörün lideri konumundaki Tavsan Tavukçuluk A.Ş. nin fason tedarikçisi olup aynı zamanda ARGE hizmetini vermektedir.

2007 yılında TUVNORD ve TURKAK tarafından ISO 9001:2000 kalite belgesi verilmiştir. Bu belgeler ile yönetim ve imalatımızın kalitesi tescil edilmiş ve garanti altına alınmıştır.

Panolarımız, CE norm ve standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Üretimlerimizde, insan ve makine güvenliği esas alınmaktadır.

Şirketimiz, çeşitli zamanlarda değişmekle birlikte halen, 5’i mühendis olmak üzere toplamda 22 teknik personel ile hizmet vermektedir.

Başarısını kurulduğu 1993 yılından beri sürdüren Vektör Kontrol Sistemleri sektöründe kalite ve müşteri memnuniyetini bir araya getiren lider bir firma olmuştur.

Üretimlerini, tescilli markası olan VKS markası ile gerçekleştirmektedir.

Şirketimiz, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şalt ve otomasyon ekipman üreticisi olan EATON Moeller’in otomasyon sistemleri çözüm ortağıdır.

Otomasyon panoları dizaynı ve üretiminde VKS’nin konusunda uzman tasarım ve üretim kadroları ürünleri sürekli olarak geliştirip daha mükemmel hale getirmektedir.

Copyright © 2013 VKS - Vektör Kontrol Sistemleri Prosmart